Намерете ни във Facebook

НОВИНИ ОТ БУРГАС
  • Prev
Бургаските брейкари от "Black Style Squad" с треньор Христо Андонов завоюваха 12 награди в различните възрастови
Във връзка с реконструкция на ВиК мрежата на гр. Бургас, от 10 часа на 24.03.2023 г. (петък) до 02.05.2023 г. ще бъде
От 4 до 9 юли 2023 г. предстои едно значимо събитие в град Бургас, което ще бъде акцент в лятната културна програма на
Министърът на иновациите и растежа Александър Пулев ще открие в Бургас бизнес и инвестиционен форум за българо-турските
В Бургас вече са стъпили 47 ИТ фирми с над 2000 служители, съобщи днес кметът на града Димитър Николов по време на
Бургаският художник Огнян Петков изработи скулптура на „Свети Георги“, която ще бъде поставена в градинката пред
Блъснаха бургазлийка до пешеходна пътека в к-с "Изгрев", шофьорът избяга и е издирен допълнително. Това съобщиха от
Именити преподаватели, музиканти и студенти от Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ ще презентират
Лекари и учени от различни клиники и институции обмениха знания във форума „Репродуктивно здраве“, който се проведе в
Поради продължаващата реконструкция на ВиК мрежата на Бургас, от 10.00 часа на 13.03.2023 г. /понеделник/ до 17.00 часа
Събота, 11 Март 2023 15:41

Нидерландия с крути мерки срещу пияните и дрогирани туристи

Тъй като масовият туризъм в Амстердам буквално завладява столицата, започнаха нови кампании по отсяване на туристите и намаляване на броя им. Едно от първите нововъведения, което беше съобщено от властите преди три седмици, е забраната да се пуши марихуана по улиците на квартала на Червените фенери "Де Вален".
Наредбата ще влезе в сила през средата на месец май по изискването на холандските граждани, които се оплакват от разрушителното поведение от страна на туристите. Местните в старата част на града страдат от вандалските прояви на пияни и дрогирани туристи по улиците. Освен това свободната употреба на подобни вещества стимулира нелегалната им продажба и засилва престъпността.
Все още не е ясно дали новото правило ще касае също терасите на специалните кафенета "кофишопове", където легално се продава марихуана и производните на канабиса. Но това се разглежда като възможност от местната управа. Други промени се отнасят до въвеждането на вечерен час на кафенетата до 2 часа след полунощ и публичните домове до 3 в 9 квартала на фенерите.
Стратегията по пречистването на района е част от тазгодишната туристическа кампания на Амстердам да ограничи броя на вредните международни туристи, дошли за алкохол и наркотици, като насърчи по-отговорен и културен туризъм. По този начин свръх популярните райони на Rembrandtplein, Leidseplein и "Де Вален" ще могат да си отдъхнат от наплива на посетителите. Мерките включват дори регулирането на броя Airbnb, хотели и круизи по реката, които се отдават. Целта е броят на нощуващите туристи годишно да се намали от 18 на 10 милиона.
Други нововъведения засягат продажбите на алкохол. Вече не можете да си купите алкохол след 4 следобед в дните от четвъртък до неделя. А също така алкохолът не трябва да бъде на показ от щандовете през въпросните часове. Както политикът Софиан М"бараки заяви: "Целта на кампанията е да ограничи нежеланите посетители. През последните месеци съм водил разговори с различни групи: граждани, бизнеси, експерти и заинтересовани групи. От дискусиите стана ясно, че интервенцията е необходима".
Амстердам, известен с пословичната си толерантност и либералност, тенденциозно става все по-регулиран през последните години. Изглежда, че на местните им е писнало да се разправят с опиянени туристи, но как това ще се отрази на бизнесите.
Още през 2008 г. прозорците на публичните домове са намалени от 482 до 243. На противоположния бряг, някои от привържениците на секс индустрията обвиняват градската управа в нарастващия ѝ консерватизъм. От своя страна, градските управници споделят, че превенциите не са базирани на морална основа, а на броя на туристите. Тесните улици на Амстердам нямат капацитета да издържат на подобен наплив на туристи и оттам произтича решението да се обезкуражат нежеланите посетители.

 

 

 

Оставете коментар

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

NEWSROOM
  • Prev
A proposal for the development of a tourist logo of Sozopol will be
Nessebar is again in a prestigious ranking. This time, the magnetic city
The umbrellas on the beach in Sveti Vlas will be without money until the
The regional government of Sicily announced today, 17 May, the launch of a
The Municipality of Burgas has provided an opportunity for the swimming
The capital aims to put an end to homelessnessOn 14 May, the City of
Voting for ideas to be implemented in Šiauliai is over and the votes have
New energy-saving bus shelters have appeared in the port city of Gdynia in
With over 500 participants from 60 countries, including over 200 renowned
ВЕСТИ
  • Prev
Предложение по разработке туристического логотипа Созополя будет
Несебр снова в престижном рейтинге. На этот раз магнетический город
Зонтики на пляже в Святом Власе будут без денег до конца мая. О
В венгерском Будапеште продолжается чемпионат Европы по водным видам
Муниципалитет Бургаса предоставил возможность наполнить бассейн в
Какое мясо лучше всего готовить на гриле? Как правильно замариновать
"Письма счастья" стали получать пользователи WhatsApp после изменений
Премьер-министр РФ Михаил Мишустин утвердил положение о Единой
Если кто-то когда-либо думал, что корзины слишком просты, чтобы их можно
Ще гласувате ли на парламентарните избори?